Nová vedení měst

Jihlava má poprvé primátorku! Manžel musí na rodičovskou

Téma:

V dalších městech finišují povolební vyjednávání. Například ve středu se dohodli nově zvolení zastupitelé v Jihlavě a poprvé v historii budou mít primátorku. Nové vedení už mají také ve Zlíně nebo Hradci Králové.

Je podepsáno. 33letá Karolína Koubová je od středy nejmladším primátorem Jihlavy a vůbec první ženou na tomto postu. "Na radnici se začne uvažovat trošku jinak, než se doteď uvažovalo, protože jsem mladá, mám spoustu energie, spoustu nápadů," tvrdí Koubová, zvolená za Forum Jihlava.

 

Doteď byla Koubová na mateřské dovolené, má dvě děti - roční a tříleté. Primátorské funkci se musela přizpůsobit i rodina. "Čeká nás doma spoustu změn, ale připraveni na to jsme. Můj manžel půjde na rodičovskou dovolenou," prozradila nová primátorka.

 

"Je mi velmi sympatická a budu rád pracovat pod mladší primátorkou," ujistil náměstek primátora Vít Zeman (ŽIJ). "Mě už třicet let vede mladší žena, takže jsem na tento styl zvyklý," doplnil další náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL). "Já s tím problém nemám vůbec žádný," souhlasil i Petr Laštovička z ODS.

 

"I kdybych byla 60letý chlap, tak to neznamená, že mám koule na to je uhlídat, to jsme viděli v minulém období, že se to nepovedlo, takže v tom mám výhodu," myslí si Koubová.

 

 

A ještě o rok mladšího primátora by měli mít ve Zlíně. Vše je domluveno - stát by se jím měl Jiří Korec z hnutí ANO. Je mu 32 let a býval gymnastou.

 

Nového primátora mají od úterka také v Hradci Králové, kde se jím stal bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy Alexandr Hrabálek z ODS za podpory hnutí ANO a dvou místních sdružení.

 

Ve Frýdku-Místku už je také vše dohodnuto. Tam se znovu stal primátorem sociální demokrat Michal Pobucký. Vládnout bude společně se zástupci hnutí ANO a lidovci.

David Pik/epa TN.cz
Píše se na Aktuálně.cz