Návrat opatření

Jihlava opět zavádí roušky. Povinné budou v MHD, obchodech i jinde

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:

Jihlavský krizový štáb v pondělí odpoledne na svém jednání rozhodl, že se do celého okresu do velké míry vrátí povinnost nosit roušky. Týká se to například MHD, kadeřnictví, velkých obchodů, zdravotnických zařízení či domovů důchodců.

"Podle hygieniků se dá čekat další nárůst nemocných. Proto se krizový štáb usnesl, že se v celém okrese Jihlava znovu zavede povinnost nosit roušky ve všech veřejných zařízeních," informoval po 15. hodině mluvčí města Radovan Daněk.

 

Krytí nosu a úst se týká mimo jiné veřejné dopravy, služeb jako jsou kadeřnictví či kosmetické salóny, zdravotnických zařízení, domovů důchodců či velkých obchodů a nákupních center.

 

 

"A také všude tam, kde je běžný kontakt na vzdálenost 1,5 metru a nižší, budou také povinné roušky. Samozřejmostí je také povinnost důkladné dezinfekce ve všech těchto prostorách. Roušky se budou nosit i na velkých veřejných akcích. Opatření se bude průběžně upravovat na základě epidemiologické situace," doplnil Daněk.

 

Opatření podle jeho slov začnou platit v úterý ve tři hodiny odpoledne a potrvají až do odvolání. Krizový štáb lidem zároveň doporučil, aby dodržovali dvoumetrové rozestupy, pokud nejsou členy jedné domácnosti.

 

Nejde přitom o první podobný krok zpět k povinnostem, které úřady plošně už zrušily. V pátek se řada protiepidemických opatření kvůli nárůstu nemocných vrátila do Kutné Hory a Čáslavi.

 

Připomeňte si rozhodnutí hygieniků v reportáži TV Nova:

 

TN.cz