smrt zdravotníka

Sestřička Katka (†39) prohrála boj s covidem, zůstala po ní malá dcerka

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:28
18.11. 2020 6:20
Téma:

Zdravotní sestřička Kateřina pracovala v jihlavské nemocnici dlouhá léta. Na tamní chirurgické oddělení nastoupila hned po maturitě. Ve svých 39 letech ale předčasně zemřela - podlehla po boji s nemocí covid-19. Zůstala po ní dcerka Anetka.

"Dne 10.11 nás všechny zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 39 let zemřela ve své vlastní nemocnici po nerovném boji s nemocí covid-19 jedna z nás, sestra Ortopedicko-traumatologického oddělení Kateřina Š,“ uvedla nemocnice.

 

"Bylo mi ctí s Káťou sloužit, pracovat a hlavně se smát. Byla s ní velká sranda a byla srdíkem traumatologie. Budeš nám všem moc chybět. Upřímnou soustrast rodině a hodně sil i pro Anetku," okomentovala vyjádření Katčina spolupracovnice Marie N. 

 

Zdravotní sestřička v nemocnici začala pracovat po maturitě v roce 2001, a to na chirurgickém oddělení. Před sedmi lety nastoupila na mateřskou dovolenou se svou milovanou dcerkou Anetkou, která pro ní byla vším. Holčička nyní bude muset vyrůstat bez maminky.

 

 

"V kolektivu byla moc oblíbená a každý ji měl moc rád. Traumatologii brala jako svou druhou rodinu, a tak se o nás i starala," vzpomínají kolegyně. "O to víc nás všechny zasáhlo její předčasné a nečekané úmrtí," dodal ředitel nemocnice Lukáš Velev.

 

Podle informací České lékařské komory se tak Katka stala druhou zdravotní sestřičkou, která prohrála boj s nemocí covid-19. S nemocí zemřel už i jeden lékař a dva ostatní pracovníci zdravotního personálu.

 

Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky, které na tiskové konferenci 30. října prezentoval Ladislav Dušek, se nákaza mezi zdravotníky rychle šíří. K 28. říjnu jich bylo nakaženo 15 751. Je to šestkrát více než 3. října, kdy bylo nakažených 2480 zdravotníků. 1. září bylo covid pozitivních dokonce "jen" 244 zdravotníků.

 

Lidé, kteří nemohou dělat svou práci často pomáhají v nemocnicích. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz