ČERNÁ OBRAZOVKA

Jihočeské vysílače se vypnou! Co dělat, ať nepřijdete o oblíbené pořady

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 13. 2. 2020
Téma:

Už v noci na pátek se některým divákům TV Nova ukáže místo oblíbených programů Nova a Nova Cinema jen černá obrazovka. V noci se vypne současný vysílací standard DVB-T na vysílačích v Jihočeském kraji - České Budějovice-Kleť a Vimperk-Mařský vrch

Pokud přijímáte televizní signál přes klasickou anténu, je nutné ověřit, jestli vaše televize nebo set-top box podporují nový formát vysílání DVB-T2. Přístroj má na sobě štítek s označením DVB-T2 HEVC. Tato informace by měla být uvedena i v manuálu. Ověřit to můžete i tak, že naladíte jakýkoliv kanál a za jeho názvem vidíte /T2, například Nova/T2.

 

Abyste o své oblíbené televizní stanice nepřišli, je nutné po vypnutí vysílače vaši televizi nebo set-top box přeladit. Samotné přelaďování je jednoduché. V menu spusťte automatické vyhledávání nebo ladění a do paměti se vám načtou všechny dostupné kanály včetně stanic TV Nova.

 

 

V případě, že přijímáte televizní signál přes satelit, kabel nebo internet, nic řešit nemusíte.

 

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, volejte na informační linku 800770770 nebo se podívejte na www.nova.cz/hd, kde najdete veškeré informace a třeba i to, kdy se signál vypne ve vašem kraji.
 

rod TN.cz