začíná příští týden

Jindřich Forejt už má novou práci! Zaměstnal ho Václav Klaus

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt už má nové zaměstnání. Nastupuje do Institutu Václava Klause. Tuto informaci přinesl web Aktuálně.cz.

Jindřich Forejt nastupuje do Institutu Václava Klause příští týden. Webu Aktuálně.cz to potvrdil výkonný ředitel Institutu Jiří Weigl. Co konkrétně bude mít bývalý hradní protokolář na starost, ale neupřesnil.

 

Cílem tohoto Institutu, jak je uvedeno na jeho webových stránkách, je šířit myšlenky svobody, volného trhu a také bránit tradiční hodnoty a politickou demokracii.

 

Jindřich Forejt odešel z Hradu koncem minulého roku na vlastní žádost - oficiálně ze zdravotních důvodů. Učinil tak poté, co se objevilo kompromitující video, na kterém má být zachycen při užívání drog.

 

 

Tehdy se za něj právě bývalý prezident Václav Klaus postavil a naznačil, že by ho mohl zaměstnat. Také o Forejtovi řekl, že v době jeho působení v prezidentské funkci byl jedním z jeho nejbližších spolupracovníků.

 

Kolem Jindřicha Forejta se také vedla diskuse kvůli jeho možnému dosazení do funkce velvyslance ve Vatikánu. Proti tomu byl například bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Naopak třeba Miloš Zeman ho jako vatikánského velvyslance chtěl. 

mom/Veronika Polášková TN.cz