Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2019
Drahé falzifikáty

Jiřina Bohdalová žaluje banku. Kvůli padělkům obrazů za miliony!

Jiřina Bohdalová - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Oblíbená herečka Jiřina Bohdalová zažalovala Komerční banku. U civilního soudu tak chce získat zpátky miliony, které investovala do padělaných obrazů. Falzifikáty nabízel VIP klientům banky privátní bankéř Radek Pokluda.

"V současné době je to okolo pěti miliónů. Odpovídá to hodnotě, o kterou žalujeme Komerční banku," řekl Radiožurnálu advokát Bohdalové Michal Morawski.

 

Civilní žalobu opřel zejména o to, že Pokluda falešné obrazy známých českých autorů prodával nejen jménem banky, ale také přímo v jejích prostorách.

 

"Své klienty vlastně uváděl v omyl, že se jedná o obrazy z propadlých zástav Komerční banky a tím vyvolal v klientech předpoklad, že jsou to kvalitní prověřené obrazy, že to nejsou žádné padělky,“ vysvětlil Morawski. Dodal, že oblíbená herečka by nikdy tolik peněz do umění nedala, pokud by si myslela, že nejde o oficiální akci banky.

 

 

Advokát navíc tvrdí, že podobnou civilní žalobu podali na banku i někteří další lidé, které bankéř Pokluda napálil. Jak připomíná Radiožurnál, mezi podvedenými byl i režisér Ivan Zachariáš.

 

Komerční banka nicméně stále trvá na tom, že nabízení obrazů bylo soukromou aktivitou Radka Pokludy a odmítá jakoukoli zodpovědnost. Sám Pokluda je už přitom delší dobu nezvěstný. Podle rozhlasu zmizel hned poté, co se o obrazy začala zajímat policie.

 

Připomeňte si kauzu v reportáži z roku 2017:

 

pez TN.cz
Reklama