Prázdninový inspektor

Jízda plná sportu i romantika a klid. To vše nabízí Baťův kanál

Téma:

Voda a léto patří samozřejmě k sobě. A tak se prázdninoví inspektoři vydali na cestu k vodě. Tentokrát navštívili na Jižní Moravě Baťův kanál.

Uspokojit všechny členy rodiny bývá často náročné. Někdo touží zažít pořádnou jízdu plnou sportu a adrenalinu, jiný zase romantiku, odpočinek, opalování. Ať už jste jakýkoliv typ osobnosti, jsou místa, která nabízí obojí. A jedno z nich jsme pro vás dnes vypátrali.

 

Pokud máte chuť vyrazit na dobrodružnou plavbu lodí, nemusíte do Francie ani do Holandska. I u nás jsou taková místa, stačí se sbalit a vyrazit na jižní Moravu. Baťův kanál toho nabízí víc než dost.

 

Půjčovny motorových lodí, výletních turistických prámů i kánoí jsou k dispozici hned v několika přístavech. Stačí zvolit správné plavidlo, určit kapitána a plavba může začít dle libosti.

 

 

Baťův kanál je historická vodní cesta, která byla postavena ve 30. letech minulého století. Na kanálu je krásné to, že spojuje veškeré pamětihodnosti a atraktivity, které jsou na Slovácku.

 

Na Baťův kanál, který letos slaví 80 let od dokončení, se vydávají početné rodiny, které vyměnily moře a přeplněné pláže za jednu loď a 53 km dlouhou vodní cestu. Vadou na kráse je čistota vody, ale s tím samozřejmě nikdo nic neudělá.

 

 

V každém přístavu najdete alespoň jedno malé bistro, kde si můžete dát něco k jídlu. A kolik vlastně za půjčení plavidel dáte? Za motorový člun v Petrově zaplatíte 2398 korun na den. V nedalekých přístavech pak máte možnost půjčit si raft za 800, kánoe za 400 a kajak za 200 na den. Pokud chcete na vodě strávit delší čas, můžete si pronajmout hausbót, ten vás na týden vyjde na 19 000. K tomu ale přičtěte poplatek za úklid, vratnou kauci 10 000 a spotřebovaný benzín.

 

Baťův kanál nakonec získává bronz.
 

Veronika Petruchová / Daniel Brabec / klma tn.cz / TV Nova