Legendární závod

Jizerská 50 bez diváků a amatérů. Desítky policistů hlídají oplocený areál

Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 20:30
14.2. 2021 11:06
Téma:

Počasí v posledních dnech přímo vybízí běžkaře, aby vyrazili na hory. Letošní ročník Jizerské padesátky se totiž koná bez diváků a také bez amatérských běžkařů. Areál v Bedřichově je oplocený a desítky policistů hlídají příjezdové trasy a všechny, kteří do Bedřichova přijíždí, zastavuje a posílá zpět.

Zatímco v uplynulých letech organizátoři Jizerské 50 bojovali s nedostatkem sněhu, letos jim situaci komplikují protiepidemická opatření. Letos změří na Jizerské 50 síly pouze profesionálové. Amatéři a diváci mají smůlu. Kvůli protiepidemickým opatřením je Bedřichov zcela bez lidí a podle provozovatelů tak prázdný areál nebyl ani v létě.

 

I tak se ale někteří lidé nehodlají s nastalou situací smířit a zkouší se do areálu dostat, zabraňují jim v tom však policisté na příjezdových cestách z Jablonce i Liberce. Najdou se ale i tací, co na policejní hlídky vyzráli, dorazili totiž pěšky. Policisté ale amatérské běžkaře z tratí nevyhání.

 

 

Profesionálové se legendárního závodu mohou zúčastnit jen s negativním testem. Ten musí mít i všichni, kdo jsou na stadionu. Celá Jizerská 50 tak probíhá za přísných bezpečnostních opatření. 

TN.cz