Bylo jí jen 57 let

John Travolta smutní, jeho žena Kelly Prestonová zemřela na rakovinu

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
13.7. 2020 9:44
Téma:

Americký herec John Travolta oznámil světu smutnou zprávu. V neděli zemřela ve věku 57 let jeho manželka Kelly Prestonová. Podlehla rakovině prsu. Prestonová sama hrála v několika desítkách filmů, například v komedii Dvojčata, či snímcích Co ta holka chce či Rozsudek smrti.

"S těžkým srdcem vás musím informovat, že má úžasná žena Kelly prohrála dvouletý boj s rakovinou prsu. Sváděla s ní odvážnou bitvu, ve které ji mnoho lidí podporovalo,“ uvedl Travolta na Instagramu, kde také poděkoval lékařům a sestrám, kteří se o Kelly Prestonovou starali.

 

Kelly Prestonová se narodila v roce 1962 na Havaji. Její otec zemřel, když jí byly tři roky. S otčímem pak žili v Austrálii, kde ji v 16 letech objevil módní fotograf, zajistil jí několik rolí v reklamách a také casting na hlavní roli ve filmu Modrá laguna, kterou ale nakonec získala Brooke Shieldsová.

 

V té době měla Prestonová na kontě několik menších rolí ve filmech a také v seriálech. První větší role pak přišla v romantické komedii Darebák. Objevila se také ve snímku Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem, či ve filmech Od soumraku k úsvitu, Jerry Maguire, Není co ztratil, Jack Frost či Co ta holka chce.

 

Jejím prvním manželem byl herec Kevin Gage, s ním se ale v roce 1987 po dvou letech rozvedla. Chodila také s Georgem Clooneym a byla zasnoubená s Charliem Sheenem. Vztah skončil v roce 1990, kdy ji měl Sheen dokonce postřelit do ruky. To později v rozhovoru popřela.

 

 

V roce 1987 se při natáčení filmu The Experts seznámila s Johnem Travoltou. O čtyři roky později se ve Francii vzali. Měli spolu tři děti – syna Jetta, který zemřel v roce 2009 na dovolené na Bahamách, dceru Ellu Bleu a druhého syna Benjamina.

 

"Kelly se rozhodla, že s nemocí bude bojovat v soukromí. Už nějakou dobu se léčila. Podporovali ji nejbližší rodina a přátelé,“ dodal zástupce rodiny pro magazín People.
 

Kelly Prestonová s Johnem Travoltou v New Yorku v roce 2016:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz