v 19 letech

Jordánská princezna se stala pilotkou stíhačky! Dokončila vojenský výcvik

Jordánská princezna
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 15:34
18.1. 2020 15:13
Téma:

Jordánská princezna Salma se stala v Jordánsku první pilotkou stíhačky. Ve svých 19 letech dokončila vojenský výcvik. Její hrdý otec - král Abdalláh II., jí připnul brož ve tvaru křídel.

Královská rodina se sešla na slavnostním dekorování mladé princezny. "Tvrdě pracující a brilantní jako vždycky. Gratuluji ke křídlům a přeji mnoho dalších úspěchů," napsal korunní princ Husajn bin Abdalláh, který je na svou sestru patřičně pyšný.

 

Salma je sice první pilotkou stíhačky v Jordánsku, v její rodině už ale několik pilotů je. Armádním pilotním výcvikem prošli I král Abdalláh II. a také korunní princ. Prvenství se ale týká pouze stíhaček. Aya Bašírová se stala vojenskou pilotkou už v roce 2018.

 

Mladá princezna má tři sourozence, kteří také nezahálí. Například její sestra Imán v roce 2014 odmaturovala na Mezinárodní Akademii v Ammánu, kde byla vyhlášena nejlepší atletkou ve třídě.

 

Princezna má tetu – princeznu Áišu, která také mé také řadu vojenských kurzů a propaguje ve Spojených státech zapojení žen do armády.

Související témata:
TN.cz