Pátrání

Nejen dva chlapci. U Sázavy zmizel také muž. Našli ho mrtvého

Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.8. 2020 15:10
Téma:

Už přibližně od středeční půlnoci policisté hledají u Soběšína na Kutnohorsku dva teenagery, kteří zmizeli, když se šli vykoupat do Sázavy. V sobotu k nim přibyl ještě starší muž. I on se ztratil, když se šel do řeky smočit. V kempu, kde zmizel, policisté našli ve vodě mrtvolu. Později potvrdili, že jde o ztraceného muže.

"Na Benešovsku u Sázavy probíhá pátrací akce po muži (1964), který se šel včera koupat do řeky Sázavy. Do pátrání byly povolány pozemní hlídky, psovod, kriminalisté, potápěči z poříčního oddělení Slapy a hasiči s technikou," oznámili policisté před sobotní 15. hodinou na twitteru.

 

O dvě hodiny později podle informací TV Nova pátrači v řece v kempu Cíl u obce Samopše na Kutnohorsku objevili lidské tělo. Po 18. hodině potvrdili, že jde právě o pohřešovaného šestapadesátiletého muže.

 

Zpráva o utonutí přišla necelých 24 hodin poté, co matka jednoho z pohřešovaných teenagerů na facebooku napsala, že jsou hoši po smrti. Následně status smazala a svá slova vysvětlila v novém. Policisté odmítli, že by pohřešované školáky našli. Podle nich pátrání nekončí a v sobotu dopoledne vyrazili znovu chlapce hledat.
 

"S lítostí vám oznamuji, že dne 5. 8. 2020 vyhasly dva mladé životy. Opustil nás Samík a Leo. Samíku, budeš nám moc chybět. Miluji tě,“ napsala v pátek vpodvečer na facebook nešťastná matka pohřešovaného hocha.

 

Policejní mluvčí však smrt chlapců nebo konec pátrání odmítla. "Pátrání stále probíhá. Bylo ukončeno jen pro pátek. V sobotu mají policisté v hledání pokračovat přibližně od desáté hodiny dopoledne,“ řekla TN.cz v sobotu ráno policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

 

Potvrdila, že o statusu matky jednoho z chlapců zveřejněném na facebooku ví. Maminka nezvěstného Samuela ho však ze svého profilu mezitím smazala. Následně v sobotu svá dřívější slova vysvětlila.

 

 

"Policie mi řekla, že mám myslet na nejhorší. Proto jsem napsala předchozí status. Moc se omlouvám, jsem psychicky i fyzicky vyčerpavá," zdůvodnila své jednání na facebooku matka Samuela.

 

Pokračovala: "Pořád si říkám že Samko přijde a řekne: Mamčo, jsem doma. Byla bych nejšťastnější mamka pod sluncem, kdybych Samka mohla obejmout," svěřila se zdrcená žena.

 

 

"V sobotu přijedou pomoci s pátráním také potápěči a psovodi z hlavního města, které jsme přizvali ke spolupráci,“ dodala Richterová.

 

Také kriminalisté už připustili, že pravděpodobnost šťastného konce a nálezu živých chlapců je patrně jen malá. "V současné chvíli se přikláníme k možnosti, že bohužel došlo k utonutí hochů, ale samozřejmě se pátrá dál,“ řekla pro TV Nova Kateřina Dlouhá z kutnohorské kriminálky.

 

Policisté pátrali po chlapcích nejprve od středeční půlnoci do čtvrtečních 15 hodin. Ještě ten den večer po nich vyhlásili i celostátní pátrání. Do terénu se vrátili v pátek. Do akce se zapojil také vrtulník a říční záchranáři.

 

Podle slov jejich kamaráda se chlapci měli jít ve středu odpoledne koupat do řeky Sázavy. Od té doby jsou oba hoši nezvěstní. "Událost nám ohlásili až kolem půlnoci. Jde o rozpětí několika hodin a ty prvotní bývají v hledání nejdůležitější,“ uzavřela Richterová.

 

GALERIE: Sobotní pátrání po dvou pohřešovaných chlapcích

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Sobotní pátrání po dvou pohřešovaných chlapcích - 5

TN.cz