Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jsou vaše děti na sítích v bezpečí? Ptejte se odbornice z Avastu

S jakými riziky se školáci mohou setkat na internetu? Jak jim jako rodiče můžete pomoci s online bezpečností? Jak na sociální sítě jako je Instagram, TikTok a YouTube? A proč je během prázdnin ještě více potřeba dbát na bezpečnost? Na to odpoví v online chatu Julia Szymańska z bezpečnostní firmy Avast. Chat otevřeme ve čtvrtek 27. 6. od 15:00 do 16:00, otázky ale můžete pokládat už teď.

Děti se dnes běžně pohybují na internetu už od devíti let, často navíc bez dozoru dospělých. Ti nejmladší si ale neuvědomují rizika, která je na internetu mohou potkat. Proto je důležité s nimi o bezpečnosti mluvit. Julia Szymańska vám poradí, jak zabezpečit online účty těch nejmladších a jak být na internetu v bezpečí.

 

 

Julia Szymańska žije sociálními sítěmi. Je spoluautorkou vzdělávacího projektu Buď safe online, který vytváří Avast spolu s influencerem Jirkou Králem a jehož cílem je vzdělávat děti i dospělé o bezpečnosti na internetu. V Avastu pracuje více než šest let a věnuje se otázkám bezpečnosti a soukromí na sociálních sítích. Její články si na blogu přečetly již více než 4 miliony lidí na celém světě.

 

Projekt Buď safe online je nevýdělečný, osvětový program pod záštitou Ministerstva školství. Volí formu interaktivní, živé besedy (workshopu), kde experti dětem na konkrétních příkladech z praxe názorně ukazují, jak předcházet rizikům spojeným s používáním internetu a moderních technologií. Kromě workshopů poskytují užitečné rady pro dospělé na svých webových stránkách a ve videích.
 

Související témata:
TN.cz