Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smrt v hurghádě

Nové okolnosti smrti manželů: V hotelu použili postřik na hmyz

John a Susan Cooper zemřeli v Hurghadě
Zdroj: facebook

Na konci srpna ve čtyřhvězdičkovém hotelu v egyptské Hurghádě zemřel za nejasných okolností starší manželský pár z Velké Británie. Devětašedesátiletý John Cooper byl nalezen mrtvý ve svém pokoji jednadvacátého srpna, jeho třiašedesátiletá manželka Susan po převozu do nemocnice zemřela o šest hodin později. V případu se nyní objevují nové okolnosti.

Při následně provedeném hygienickém šetření bylo v prostorech hotelu objeveno zvýšené množství stafylokoka a bakterie E.coli.

 

Po pobytu v egyptském hotelu si i další návštěvníci stěžovali na zdravotní komplikace, Vyšetřovatelé však nevěřili, že zjištění vyššího výskytu bakterií bylo nějakým způsobem spojeno se smrtí manželského páru. Ta zůstávala jednou velkou záhadou, nyní se však v kauze objevily nové poznatky.


Britský server Mirror.co.uk informoval, že v blízkosti pokoje britského páru byl použit insekticidní sprej lambda-cyhalothrin.


Látka lambda-cyhalothrin se používá jako postřik proti hmyzím škůdcům, především však v zemědělství. U člověka naleptává sliznice, může způsobit závratě, bolesti hlavy, nevolnost, v závažnějším případě i záchvaty, kóma a v krajním případě vysoké koncentrace látky v ovzduší i smrt.


Čtyřicetiletá dcera Kelly vzpomíná na osudný den takto: „V jedenáct hodin dopoledne jsem zaklepala na pokoj svých rodičů, myslela jsem, že si trochu přispali. Když jsem otevřela dveře, viděla jsem, že můj otec je na tom skutečně zle.“ O den předtím si prý všimla pochybné vůně v pokoji.


Onen pokoj Kellyiných rodičů byl na konci chodby a měl dveře utěsněné páskou. Jediným únikem pro jedovaté výpary tak mohly být pouze stropní prostory.

 

 

 

Těla páru budou převezena do Velké Británie. Co tedy skutečně bylo příčinou smrti manželského páru, se snad veřejnost dozví co nejdříve.
 

mj TN.cz