Má pravdu?

Jurečku nadzvedl Nejvyšší soud. Dítě nemůže mít dva otce, zuří!

Ministr zemědělství Marian Jurečka - 3
Zdroj: Mediafax

Místopředseda lidovců Marian Jurečka se ostře pustil do Nejvyššího soudu. Rozlítilo ho přelomové rozhodnutí, v němž soudci uznali za rodiče dítěte dva gaye. Podle Jurečky je to proti přírodě.

Průlomové rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle kterého jsou dva partneři stejného pohlaví zapsáni v rodném listu jako rodiče, přišlo začátkem května. Zpráva o verdiktu na veřejnost pronikla minulý týden.

 

"S takovým postupem absolutně nesouhlasím a budu proti navrhované legislativě, která by takovou praxi měla zavést v ČR," napsal Jurečka na svůj facebookový profil.

 

 

Politik má pocit, že lidé zapomněli na to, že dítě je dar. "Příroda a stvořitel od svého počátku dala do vínku, že za novým životem stojí matka a otec, vždy jde o spojení vajíčka a spermie a jejich nositelé jsou biologičtí rodiče," mudruje bývalý ministr zemědělství.

 

Na konci svého příspěvku Jurečka vyzval k diskuzi. A i když ho řada lidí v jeho názoru podpořila, objevilo se i množství kritických hlasů.

 

Anketa

Má Marian Jurečka pravdu?

Hlasovalo 973 lidí.
"To snad nemyslíte vážně, ne? Vy byste třeba byl radši, kdyby to dítě mělo matku i otce, ale nestarali by se o něj dobře? To dítě si zaslouží lásku a péči, kterou mu MOHOU dodat jak buď dva otcové, nebo dvě matky," kritizuje Jurečku uživatel Kája Mařík.

 

Jiní mu zase radí, aby se vrátil do předchozích století, že mu tam bude lépe. "Vzpomeňte si na svoje řeči o přírodě a stvořiteli až vyjedete pole stříkat nebo hnojit chemií nebo s geneticky modifikovaným osením," radí exministrovi Vladimír Dostálek.

pez TN.cz