Letiště Václava Havla

Záchranáři v pohotovosti: Letadlo Smartwings přistávalo s prasklou pneumatikou

Boeing 737-800 Smartwings
Zdroj: Profimedia
Boeing 737-800. Ilustrační obrázek.
Jan Houška
Jan Houška
24.10. 2020 12:24
Téma:

Letadlo společnost Smartwings mělo letos v srpnu přistát v Praze na Letišti Václava Havla s prasklou přední pneumatikou. Letadlu se podařilo přistát bez problémů za asistence záchranných složek.

Událost se stala 6.8. při letu z Cagliari na Sardinii. "Při vzletu letounu zaznamenala posádka krátce před dosažením vzletové rychlosti vibrace přední podvozkové nohy. Posádka pokračovala ve vzletu,“ uvádí zpráva Ústavu pro odborné vyšetřování příčin leteckých nehod.

 

Na palubě Boeingu 737-800 registrace OK-TVV společnosti Smartwings bylo 58 cestujících a 7 členů posádky.  "Posádka o události informovala řízení letového provozu. Byla provedena kontrola dráhy a byly nalezeny zbytky pneu z přední podvozkové nohy. To potvrdilo předpoklad posádky, že došlo k poškození pneu na předním podvozku,“ uvádí dále zpráva.

 

 

Kapitán letadla ohlásil v Praze před přistáním stav, který vyžaduje místní pohotovost zásahových složek, napsal server zdopravy.cz. Letadlo nakonec za jejich asistence bezpečně přistálo. Nehoda si nevyžádala žádná zranění.

 

"Mohu potvrdit, že se tato událost stala. Posádka konala dle nařízených postupů v případě dané situace," uvedla pro TN.cz mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

 

 

Společnost Smartwings minulý rok řešila také srážku dvou svých letadel. Nehoda se stala vloni 17. května na pojížděcí dráze nedaleko vjezdu na hlavní vzletovou a přistávací dráhu pražského letiště Václava Havla. Boeing 737 společnosti Smartwings mířící na portugalský ostrov Madeira zavadil koncem křídla o stabilizátor jiného boeingu 737, který si Smartwings i s posádkou pronajaly od americké společnosti Swift Air. Nehoda se naštěstí také obešla bez zranění.

 

U Teheránu se krátce po startu zřítil Boeing 737. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz