Počítače dětem

K online výuce se už může připojit i Kristýnka. Pomohl jí projekt TV Nova

Kristýnka s novým počítačem
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
1.4. 2021 5:45

Koronavirová krize se podepsala na fungování mnoha rodin po celém Česku. Mnozí přišli o práci, jiní se dostali do složité životní situace jako například maminka Kristýny. Jako matka samoživitelka se stará o čtyři děti, její příjem je ale hodně omezený. Proto jí Nadace Nova věnovala pro Kristýnu počítač na distanční výuku.

Stará se o čtyři děti, které mají vesměs distanční výuku, pro všechny si ale maminka počítač nemohla dovolit. Navíc musí být kvůli distanční výuce s dětmi většinu času doma. Celá rodina se také musela vzhledem k tíživé situaci přestěhovat do ekonomicky úspornějšího bydlení.

 

Třináctiletou Kristýnu ze školy nejvíc baví čeština. K výuce ale potřebuje počítač, který ještě donedávná neměla možnost mít. Stejné potíže měla i její mladší sestra. Nadace Nova proto Kristýně a její rodině ve spolupráci s projektem Počítače dětem jeden zařídila.

 

 

Nový přístroj zvládla Kristýna zapojit úplně sama, přičemž rady, jak postupovat, jí poskytli sami dobrovolníci projektu, kteří počítače sestavují. Díky Nadaci Nova se tak budou moci Kristýna, její sestra a později v případě potřeby i ostatní sourozenci připojit k většině vyučovaných hodin, zvládnou bez překážek plnit testy a úkoly a nepřijdou zároveň ani o důležitý kontakt s kamarády a vyučujícími.

 

Rodiny s dětmi, kterým prostředky nedovolují vybavit domácnost počítačem potřebným pro distanční výuku, se mohou i nadále hlásit na těchto stránkách. A tam také najdete způsob, jak rodinám můžete pomoct právě vy.

 

Známé tváře TV Nova pomáhali dětem s distanční výukou. Podívejte se na reportáž:

TN.cz