Zabil partnerku

K vraždě se přiznal v hospodě. Teď stanul před soudem

Téma:

Soud začal projednávat případ vraždy ženy, kterou měl v pražských Vysočanech loni v srpnu zabít její partner. Policisté se tehdy o vraždě dozvěděli náhodou. Obžalovaný se k ní sám přiznal obsluze v restauraci, když neměl peníze na zaplacení.

Obžalovaný u soudu řekl, že neměl v úmyslu svou partnerku zabít. Na otázku soudkyně, proč ji tedy nezavolal záchranku, odpověděl, že neví.


Pár měl podle obžaloby i svědků mezi sebou časté konflikty, někdy se dokonce i poprali, ale podle obžalovaného je to k sobě neustále přitahovalo.


U soudu vypovídala dnes také dcera mrtvé ženy. Řekla, že její matka byla s obžalovaným osm let a jejich soužití nebylo hezké. Někdy se prý mlátili pěstmi, někdy do sebe kopali nebo se fackovali. Asi v polovině července loňského roku muž svou partnerku dvakrát přiškrtil, vše vyvrcholilo prvního srpna, kdy žena zemřela.Obžalovaný pak svou vraždu několik dnů tajil a do bytu vůbec nechodil. Podle výpovědi dcery zemřelé měl obžalovaný také svou vraždu skrývat tím, že posílal z mobilu oběti SMS zprávy jako by je posílala ona sama. Její dcera ale rozpoznala, že se nejedná o rukopis její matky.


Soudní líčení bude pokračovat ve čtvrtek, vypovídat bude soudní lékař. V případě odsouzení obžalovanému hrozí až osmnáctiletý pobyt za mřížemi.

Související témata:
pez, Veronika Polášková TN.cz