Klamání zákazníka

Kabanosy musí z pultů, nařídila inspekce! Výrobce šetřil na mase

SZPI nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu
Zdroj: SZPI
Stažené kabanosy
Téma:

Kabanosy s nízkým obsahem masa nařídila stáhnout z pultů Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Uzenky se objevily v jedné z provozoven obchodní sítě Lidl. Výrobcem je polská společnost.

Zákazníky měly podle inspekce klamat etikety na kabanosech s označením Pikok z chomutovského Lidlu. Vyrobila je polská společnost Tarcynski S.A.


Na 100 gramů extra tenkých kabanosů bylo podle etikety použito 14 gramů hovězího masa, podle laboratorních výsledků ale tato hodnota nepřesáhla jeden gram. Stejně tomu bylo u kabanosů s chilli.

 

Pikok Kabanosy extra tenké:


"Inspekce prodejci nařídila stažení předmětné potraviny ze všech svých poboček a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Informace na obalu u uvedených šarží klamala spotřebitele ohledně skutečného složení potraviny a tím došlo k porušení Evropského nařízení o poskytování informací o potravinách spotřebitelům," sdělila inspekce.

 

Pikok Kabanosy s chilli:

 

 


Nejsou to ale první kabanosy od stejného polského výrobce, ve kterých se šetřilo na mase. Inspekce o několika případech informovala v první polovině března. Kabanosy se objevily v prodejnách Lidl a Kaufland. Více si můžete přečíst zde a zde.
 

rod TN.cz