Opatření v Česku

Otevřeno do rána! Kadeřnictví v noci praskala ve švech! VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
22.10. 2020 9:13
Téma:

Od čtvrtečních šesti hodin musí být kvůli špatné epidemické situaci zavřené všechny služby, jako jsou například kadeřnictví, nebo kosmetika. V některých salonech proto ve středu narychlo objednávali poslední zákazníky. Někde se proto stříhalo až do pozdních hodin.

Ve středu vyhlásila vláda další opatření, jejichž cílem je zabránit šíření koronaviru. Mimo jiné se týkají také uzavření maloobchodů a služeb pouze s několika výjimkami. Jaké restrikce v Česku od čtvrtka platí, naleznete přehledně v tomto článku.


Lidé proto ve středu večer brali útokem nejen obchodní domy, ale také kadeřnictví. S ohromným náporem se potýkalo například Vlasové studio Vavruškovi v Praze, kde se v práci pokračovalo i po zavírací době v devět hodin večer. Řada zákaznic se totiž obávala, že salony zůstanou zavřené déle, než do 3. listopadu.

 


"Objednaná jsem teda rozhodně nebyla, ale poté, co byla přijatá ta opatření vládou, tak jsem zavolala paní Vavruškové a ona mě tady na tuhle noční směnu vzala. Jsem jí za to velmi vděčná,“ řekla jedna z posledních zákaznic.


Kadeřnice se nezastavily ještě v jedenáct hodin večer. Některé z nich byly na nohou už dvanáct hodin. Přesto v práci pokračovaly. "Strašně si to užívám, a ještě mám před sebou minimálně čtyři klientky,“ řekla jedna z pracujících.


Víte o dalších službách, které měly ve středu otevřeno až do noci, nebo rána? Své fotografie a videa nám zasílejte na zpravy@nova.cz  Děkujeme.


"Ve středu jsem neměla být tady v práci, ale v kanceláři. Takže jsem všeho nechala a obvolala svoji klientelu. Už jsem udělala sedm zákaznic, a ještě mě další čekají,“ přiznala Petra Vavrušková.


Nůžky a fény kadeřnice odložily v tomto salonu krátce po půlnoci. Nyní doufají, že nařízená opatření budou platit pouze po dobu 14 dnů a nebudou se prodlužovat. Pánské holičství ve Zlíně mělo otevřeno dokonce až do šesti hodin ráno.

 

Lidé brali útokem obchody i kadeřnictví. Více se dozvíte v následující reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Eliška Kopánková TN.cz