Ztížené podmínky

Kadeřníky drtí, že nemohou stříhat. Za zákazníky domů se většina bojí

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Publikováno 31. 3. 2020
Téma:

Vládní opatření mají dopad na všechny. Zavřené jsou obchody i restaurace a nefungují ani služby včetně holičství a kadeřnictví. Kadeřníci sice mohou pracovat, ale musí třeba za klienty domů. Takovou službu jich ale teď z bezpečnostních důvodů moc nenabízí.

Vládní opatření holičům a kadeřníkům sice dovoluje poskytovat služby individuálně mimo jejich provozovnu - tedy třeba u klientů doma, většina to ale nedělá.

 

"Ta práce, kterou lze provádět doma, je nějakým způsobem omezená. Těžko se dají dělat trvalé a komplikovaná barvení, na to je opravdu potřeba to profesionální prostředí," má jasno předseda asociace kadeřníků Václav Pražák.

 

"My chceme prosadit návrh, aby každý, kdo si řídí kadeřnictví, mohl pracovat za omezených podmínek - jeden kadeřník, jeden zákazník," říká kadeřník Jan Pešan.

 

 

Navíc by jak kadeřník, tak zákazník mohli mít většinu času roušky a dodržovali by veškerá hygienická nařízení. Kadeřníci navíc navrhují, aby se vedly seznamy klientů s kontakty, aby bylo v případě infekce možné dohledat další případné nakažené.

 

Vlasy za tři týdny platnosti nouzového stavu už pořádně narostly a konec je zatím v nedohlednu. Někteří lidé se tak stříhají sami, jiní doufají v brzký konec omezení.

pez TN.cz