boj s plameny

Kalifornii sužují rozsáhlé požáry! Tisíce lidí musely opustit domovy

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 13:07
25.10. 2019 6:52
Téma:

Hasiči v americké Kalifornii bojují s požáry, které vypukly hned na několika místech. Plameny zničily až deset tisíc akrů v oblasti Sonoma County a šíří se dál. Lidé museli opustit své domovy a čekají, zda o ně nepřijdou. Další požár ohrozil také sever Los Angeles.

Zatím, co se americká Kalifornie stále vzpamatovává z loňských požárů, vypukly v zemi další. Tentokrát na severu státu v oblasti Sonoma County. A hasičům se je nedaří dostat pod kontrolu. Práci jim totiž komplikuje silný vítr, který dosahuje rychlosti až 112 km/h. I když meteorologové očekávají, že se během pátku zmírní, o víkendu by měl znovu udeřit.

 

Zatím požár zničil 10 tisíc akrů. Až dva tisíce lidí byly evakuovány. Většina z nich podle deníku BBC nestačila zabalit své věci. Někteří se také obávají, že je plameny připraví o jejich domovy. Například šestaosmdesátiletý Dwight Monson odjel se svou rodinou pryč a ze svého auta poté sledovali, jak se plameny blíží k jejich majetku.

 

Lidé se ocitli i bez elektřiny. Společnost Pacific Gas & Electric přerušila dodávky energie v patnácti městech na jihu Kalifornie. Chce tak předejít riziku vzniku náhodných požárů. A další přerušení hrozí ještě 300 tisícům lidí.

 

 

Hasiči s plameny bojují také na severu Los Angeles. Požár vypukl u Santa Clarity a během pár hodin se mu podařilo zničit 3 700 hektarů, uvedla CNN. Přes padesát tisíc lidí opustilo své domovy a odešlo do připravených provizorních center. Plameny ohrozily také místní farmu. Nezisková organizace The Gentle Barn se proto rozhodla evakuovat všechna zvířata.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

URGENT FIRE ALERT UPDATE: See our latest post for more info. UPDATE (8:21pm): UPDATE (4:34pm): We are evacuating all animals to safety now. Will keep everyone posted on the next steps once all animals are safe at our @sunchlorellausa Healing Center. UPDATE (4:13pm): If you are driving from LA, you will likely not get here in time. The fire is very close & we're preparing the last of the animals to go to our @sunchlorellausa Healing Center now. Please continue to send us all thoughts and prayers as we get everyone to safety. UPDATE: If you are trying to get the to barn to help, take the Valencia exit off the 5, LEFT on Bouquet Canyon, RIGHT on Vasquez Canyon, LEFT on Vasquez Way, then LEFT on Sierra Highway. The #TickFire is approaching the barn quickly, we're under MANDATORY EVACUATION orders, and are preparing all animals for evacuation now. Please support our efforts to activate our emergency plan! We can use all the help possible. Any volunteers or people with trucks and trailers available to help can meet us at the barn: 15825 Sierra Hwy, Santa Clarita, CA 91390 We're also accepting donations on Venmo (@thegentlebarn). Please keep everyone in your thoughts as we work hard to get everyone to safety as soon as possible.

Pspvek sdlen The Gentle Barn CA (@thegentlebarn),

 

Podívejte se na záběry požárů v Kalifornii:


 

Související témata:
TN.cz