Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

exotická dovolená

Dovolená plná zážitků? V Punta Caně se určitě nudit nebudete

Punta Cana výlety
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Nekončící bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami, all inclusive resorty, zábavní centra a vodní parky pro děti, nebo líbánky snů. To všechno nabízí právě Punta Cana a nejenom to! Ať už sníte o romantické svatbě na pláži, rodinné dovolené plné zábavy, nebo pořádném dobrodružství a adrenalinu, jste na správném místě!

Punta Cana nabízí velký výčet aktivit od potápění, surfování a kitesurfingu, přes ziplines, buginy, jízdu na koních až po golf. Akční jedinci jistě ocení jednu z nejdelších drah v zemi-Anamuya zipline, kde na vás čeká dobrodružná jízda nad džunglí. Bávaro Adventure Park nabízí včetně zipline drah také lezeckou dráhu, paintball, letecké simulátory nebo trasu pro horská kola.


Na vodní živly čekají pláže jako stvořené pro surf nebo kitesurfing, ale i tajemné hlubiny podmořského života. Oblíbeným místem pro pokročilé potapěče je loď El Astron, ponořená 12 metrů od pobřeží Bávaro. Pro začátečníky jsou ideálním místem na potápění Las Cuevitas a El Canal s krásnými skalními útvary v poměrně malých hloubkách.

 


Okouzlující příroda

V Punta Caně můžete nalézt jedny z nejkrásnějších pláží. Za zmínku stojí Playa Bávaro, která patří mezi nejdelší pláže s bílým pískem v Karibiku. Playa Blanca je centrem vodních sportů, dobrého jídla a odpočinku na pláži. Playa Juanillo se řadí mezi jednu z nejlepších pláží v Dominikánské republice a nabízí kilometry nedotčených pláží lemovaných obrovskými palmami a tyrkysovými vodami se skvělými podmínkami na kiteboarding.

 


Neměli byste vynechat ani návštěvu národního parku Cotubanamá a v něm jeskyni Cueva de Berna, která patří mezi největší a nejvýznamnější jeskyně indiánů Taíno. Hoyo Azul nabízí pro změnu osvěžující plavání v chladných přírodních pramenných vodách. Tato “modrá díra” je obklopená deštným pralesem a nachází se na úpatí 75 metrů vysokého vápencového útesu.

 


Kulturní život

Chcete-li poznat trochu kultury této oblasti, neváhejte se vydat do malebné dominikánské rybářské vesničky Boca de Yuma. Katedrála Nuestra Señora de la Altagracia patří mezi nejvýznamnější náboženská místa v Dominikánské republice. Na malé i velké mlsaly tu čeká muzeum čokolády a pro ty starší továrna na výrobu doutníků Don Lucas. Kdo navštíví Punta Canu začátkem března, nepřijde ani o tradiční karneval plný barev.

 


Kam ve volném čase

Tato oblast nabízí nepřeberné množství nočního vyžití včetně moderních kasín, která jsou otevřená po celou noc, dokud se nerozhodne odejít poslední zákazník. Kdo se chce stát alespoň na jeden den tím pravým pirátem z Karibiku, splní vám to show Caribbean Buccaneers při plavbě na soukromé tematické plachetnici. Kousek od Punta Cany můžete navštívit Monkeyland, a užít si odpoledne spolu s opičkami, které se s vámi i ochotně vyfotí.

sik TN.cz