Vyřizování účtů

Kam zmizela? Dceru zemřelého uzbeckého diktátora prý otrávili

Téma:

Kdysi nejbohatší žena Sovětského svazu a dcera zesnulého uzbeckého prezidenta, Gulnara Karimovová údajně 5. listopadu zemřela. 44letá žena byla považována za nástupkyni svého otce. Spekuluje se o tom, že mohla být otrávena.

"Ukažte mi Gulnaru" - lidé na sociálních sítích sdílejí příspěvky s tímto heslem. Chtějí vědět, co se stalo s princeznou, jak se Karimovové přezdívalo, a doufají, že zprávy o tom, že byla otrávena, se nepotvrdí.

 

"Osobně jsem se zdrojem mluvila. Ta informace se k nám dostala před týdnem a poté jsme se ji snažili prověřit. Byla bych ráda, aby to nebyla pravda, protože je to strašné," řekla webu Daily Mail Galima Bukharbajevová, editorka webu, který se zprávou přišel.

 

Dcera zesnulého prezidenta Islama Karimova údajně zemřela v Taškentu 5. listopadu - ještě v ten samý den ji prý pohřbili a hrob srovnali se zemí. V Uzbekistánu teď panuje strach o její dvě děti.

 

 

"Náš zdroj nám řekl, že obava o její bezmocné děti je hlavním důvodem, proč nám zavolal," přiznala Bukharbajevová.
Kdysi nejbohatší žena Sovětského svazu a nejvlivnější žena střední Asie měla kontakty mezi významnými osobnostmi po celém světě. Je známá jako popová hvězda, modelka, módní návrhářka i diplomatka.

 

 

Když se zdravotní stav jejího otce začal zhoršovat, vlivní politici se ji údajně snažili uklidit do ústraní, aby se sami dostali k moci. Poslední dva roky o ní nikdo neslyšel. Nesměla prý ani na zářijový pohřeb svého otce. Spekuluje se, že byla i s dcerou přes dva roky držena v domácím vězení.

 

Zatímco jedni Karimovovou milují, jiní jí nemůžou přijít na jméno. Údajně se totiž zapletla do miliardových korupčních skandálů.
 

vbo, Ema Klementová TN.cz