smrt miliardáře

Kam zmizely Epsteinovy miliony? Po jeho smrti se ztratily z účtu

Jeffrey Epstein
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
5.2. 2020 21:15

Miliony amerických dolarů zmizely z účtu zemřelého finančníka Jeffreyho Epsteina. Po jeho smrti byly převedeny na účet jeho vlastní banky, kterou založil pro své klienty na Panenských ostrovech v roce 2014.

Soudkyně, která má rozhodnout o dědictví po Epsteinovi, se podle zahraničních médií dožaduje vysvětlení. Carolyn Hermon-Purcellová řekla právníkům, kteří zastupovali miliardářův majetek, že nesouhlasí s převodem peněz do jeho vlastní banky. Soudkyně má za úkol z jeho pozůstalosti vytvořit fond pro ženy, které měl zneužívat.

 

Zároveň se americké Panenské ostrovy dožadují odškodného z jeho pozůstalosti. Epstein totiž podle žaloby právě na dvou soukromých ostrovech obchodoval s desítkami mladých žen a dívek a zneužíval je po dobu téměř 20 let. Státní zástupce požaduje 577,7 milionů dolarů (13 miliard korun), včetně zabavení obou ostrovů.

 

 

Epsteinův majetek byl však mnohem větší, než ostrovy a miliardy. Zůstala po něm například rezidence na Manhattanu v hodnotě asi 56 milionů dolarů, ranč v Novém Mexiku s hodnotou 17 milionů dolarů či pařížská nemovitost v hodnotě 8,6 milionu dolarů.

 

Šestašedesátiletý Epstein zemřel vloni 10. srpna ve své cele. Úřad newyorského soudního patologa potvrdil, že se Epstein zabil sám. Miliardář a někdejší přítel amerického prezidenta Donalda Trumpa i bývalého šéfa Bílého domu Billa Clintona ve vazbě čekal na soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek.

 

Jen dva dny před smrtí podepsal Epstein poslední vůli, ve které svůj majetek odkázal fondu, jehož majitelé nejsou známi. Podle právníků bude proto pro jeho oběti velmi těžké získat z pozůstalosti odškodnění. Právní bitvy by mohly trvat i několik let.

TN.cz