jednadvacet bodných ran

Kamarádku ubodaného Tomáše (16) poslal soud do vazby

Brutální útok v Žilině
Zdroj: Policie SR
Téma:

Od vraždy šestnáctiletého Tomáše uplynul téměř týden. Chlapec byl nalezen v bytě ve slovenské Žilině s jednadvaceti bodnými ranami. Ve čtvrtek poslal slovenský soud do vazby jeho stejně starou kamarádku Juditu. Motiv ohavného činu se však kriminalistům stále nepodařilo objasnit.

Soudce žilinského soudu ve čtvrtek rozhodl, že šestnáctiletá Judita, kamarádka ubodaného chlapce, poputuje do vazby. Byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Právní zástupce dívky podle webu topky.sk požadoval pro svou klientku místo vazby peněžní náhradu a monitorovací zařízení, ale neuspěl.

 

Prokuratura navrhovala poslat obviněnou do vazby a soud tento návrh akceptoval. Rozhodnutí soudu ještě není pravomocné. Prokuratura navrhovala vazbu z preventivních důvodů. Bojí se, že by se obviněná kamarádka zavražděného chlapce mohla pokusit utéct.

 

 

Tomáše ve čtvrtek pochovala rodina na hřbitově v Žilině. Černá vlajka visí i na gymnáziu, kam chlapec chodil. Šestnáctiletého Tomáše našli ubodaného v bytě na sídlišti v Žilině. Měl na těle neuvěřitelných 21 ran. Pár měl společně plánovat cestu do Londýna, podle některých zdrojů mohli roli v hrůzném incidentu sehrát i drogy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mj TN.cz