Naléhavé pátrání

Školačka (12) zmizela v noci po tancovačce. Pátrala po ní policie

Pátrání po osobě
Zdroj: Profimedia
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 10.11. 2019 15:28

Od nedělního dopoledne pátrali policisté z Kroměřížska po teprve dvanáctileté školačce. Dívka byla se starší kamarádkou v sobotu večer na taneční zábavě v Podhradní Lhotě, pak zmizela.

"Dnes dopoledne oznámila na policii žena ze Slavkova pod Hostýnem, že pohřešuje svoji dvanáctiletou dceru. Dívka je 165 cm vysoká, střední postavy a má černé vlasy v délce pod ramena. Oči má zvýrazněné černým odstínem. Na sobě by měla mít děrované černé kalhoty a černou mikinu s nápisem 63," uvedla v neděli odpoledne policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Dvanáctiletá školačka se měla podle policistů nejspíš pohybovat v přítomnosti šestnáctileté kamarádky z Rajnochvic. "Tato dívka je 170 cm vysoké plnoštíhlé postavy a má černé krátké vlasy. Obě dívky měly být spolu na taneční zábavě v Podhradní Lhotě, kde byly podle svědků naposledy viděny dnes kolem druhé hodiny ráno," doplnila Javorková. Po starší dívce nicméně policisté oficiálně nepátrali, její jméno v databázi pohřešovaných nebylo.

Pátrání mužům zákona komplikoval fakt, že jedna z dívek u sebe neměla mobil, telefon té druhé byl pro změnu nedostupný. Hlídky od rána obcházely příbuzné i kamarády obou teenagerek a hledali je.

 

Krátce po 15. hodině policisté pátrání odvolali s tím, že dívky se podařilo vypátrat a jsou v pořádku.

TN.cz