Horní Počernice

Kamera zachytila hon policisty za mužem, kterého pak postřelil! VIDEO

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zveřejnila část videozáznamu sobotního incidentu u velkoobchodu s elektronikou v Horních Počernicích. Policista v civilu pronásledoval muže podezřelého z krádeže, postřelil ho a vážně zranil. Vyšetřovatelé hledají svědky, policista zatím zůstává ve službě.

Na zveřejněném videu je vidět ulička v prodejně s elektronikou. Žena s kočárkem uhýbá stranou, kolem ní se prožene skupina lidí. Ta pak pokračuje ven před obchod, kde vše končí výstřelem.

 

Jako první utíká muž podezřelý z krádeže, těsně za ním se žene policista. Pak probíhá zřejmě komplic údajného zloděje a nakonec dva zaměstnanci obchodu. Vyšetřovatele z GIBS teď zajímá svědectví každého, kdo honičku nebo třeba jen její část viděl.

 

"Svědky žádáme, aby se obrátili na Generální inspekci bezpečnostních sborů a pomohli nám celou záležitost objasnit," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

 

Policista prý před prodejnou nejprve dvakrát vystřelil do vzduchu a až poté po prchajícím muži. Zasáhl ho do břicha. Zraněný je ve vážném stavu, údajně už ale stabilizovaný.

 

 

Po pracovní stránce se toho pro policistu mnoho nezměnilo. Podle informací televize Nova zatím zůstává ve službě.

 

V prodejně měl u sebe soukromou legálně drženou zbraň a byl tam v civilu v době svého volna. I v takových chvílích má ale policista chránit zákon. Otázka pro GIBS je, do jaké míry bylo nutné střílet.

 

Není vyloučeno, že zlodějů bylo v danou chvíli v prodejně ještě víc. Údajně by mělo jít o známé firmy.

epa TN.cz