Dopravní nehoda

Kamion na Vysočině srazil chodce! Pro vážně zraněného letěl vrtulník

Nehoda kamionu
Zdroj: TV Nova
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
14.1. 2021 19:17
Téma:

Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek v podvečer u Havlíčkova Brodu na Vysočině. Kamion, který havaroval a skončil mimo komunikaci, srazil chodce. Ten utrpěl velmi vážná zranění a vrtulník jej převezl do nemocnice.

"Událost se stala krátce po 17. hodině na silnici I/38 před Havlíčkovým Brodem ve směru od Kolína. Havaroval zde kamion, který skončil mimo komunikaci a převrátil se na bok,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.


Při nehodě kamion srazil také chodce, který se podle policistů tou dobou pohyboval na okraji silnice. Řidič kamionu zůstal ve svém voze zaklíněný a museli mu pomoci ven hasiči.

 


Na místo okamžitě vyrazili také zdravotníci. "Ošetřili jsme dva zraněné. Řidič kamionu byl po vyproštění převezen s lehkým zraněním na urgentní příjem nemocnice Havlíčkův Brod,“ sdělil mluvčí záchranářů Petr Janáček.


Sraženého chodce však museli s vážným zraněním záchranáři letecky převést do traumacentra v Hradci Králové. "Příčinu nehody a veškeré okolnosti zjišťují policisté,“ uzavřela Rázlová.

TN.cz