Neuvěřitelné záběry

Kamioňák předjížděl, málem se srazil s jiným! Jel 36 hodin v kuse

Téma:

Na facebooku se objevilo další video nebezpečného chování řidiče kamionu. U Nymburka předjížděl na plné čáře a málem se srazil s jiným kamionem v protisměru. Naštěstí to odnesla jen auta. Viníka už našli, podle Jirky, který incident natočil, řídil 36 hodin v kuse.

Dvouproudá silnice nedaleko Nymburku, silniční pruhy odděluje plná čára. Pro Jiřího Táborského bylo obrovským štěstím, že viděl několik set metrů před sebe. Měl tak alespoň dvě sekundy na to, aby vymyslel, jak se vyhnout rozjetému kamionu.

 

Jediná možná úniková cesta byla minout kamion zleva, naštěstí protijedoucí řidiči aut dokázali včas zabrzdit. Mezi kamiony by se už nevešel ani list papíru, o zrcátka náklaďáky přišly, poničený byl i návěs. Více se dozvíte zde.

 

 

Stopy řidiče, který ho ohrozil, by měly údajně vést do jedné středočeské společnosti. Řidič měl údajně na kartě výkon přes 36 hodin bez pauzy. "Strašně mě mrzí, že zbaběle ujel, ani nezastavil, jestli se někomu něco nestalo," řekl Jirka.

 

Policisté už videozáznamy mají a případem se zabývají. Až po výslechu řidičů ale bude jasné, jestli se dopustili trestného činu, nebo jen přestupku.

Filip Pultar/epa TN.cz