pokračování vyšetřování

Kamion převážející těla patřil rodině z Anglie. "Je nechutné, co se stalo," tvrdí

Nález mrtvách těl v kamionu s chladícím zařízením - 3
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 25. 10. 2019
Téma:

Britská policie stále vyšetřuje případ řidiče kamionu Mo Robinsona, který v návěsu převážel 39 těl Číňanů. Vyslechla také manžele ze severu Anglie, na které byl kamion registrovaný. Ti ho však měli prodat už před rokem. Podle nich si ho koupila firma sídlící blízko bydliště Robinsona.

Joanna Maherová a její manžel Thomas ve čtvrtek přišli na policii kvůli výslechu. Oba žijí ve Warringtonu na severozápadě Anglie a byli označeni za majitele kamionu, ve kterém policie našla 39 těl. "Vlastnili jsme ho, ale prodali před třinácti měsíci...moje jméno bylo uvedené jako vlastník," řekla deníku Dailymail Maherová.

 

Manželé kamion prý prodali společnosti sídlící v hrabství Monaghan. Firma se nachází blízko bydliště zadrženého řidiče Mo Robinsona. Ten žije se svou těhotnou ženou v hrabství Armagh v Severním Irsku. "Je nechutné, co se stalo. Šel jsem na policii, jelikož jsme registrovaní v Bulharsku jako vlastníci…Není příjemné s tím být spojený. Jsme šokovaní," svěřil se Thomas.

 

Maherová měla zaregistrovat vozidlo v bulharském letovisku Varna v jedné z místních firem. Ještě v ten den prý kamion zemi opustil a už se tam nikdy nevrátil. A manželé nebyli první, kteří firmu využili k registraci. "Existuje mnoho společností, které malou kancelář používají pro podnikání," prozradili místní obyvatel.

 

 

Mrtvá těla odhalila policie ve středu v britském Essexu. O den později informovala, že všichni mrtví byli Číňané. Nejspíš umrzli v návěsu, který byl používaný jako chladící kontejner. Ve čtvrtek večer se shromáždily desítky lidí v Belfastu i v Londýně, aby uctili památku všech zemřelých. Někteří také vyšli do ulic a protestovali proti imigračním procesům.

 

Řidič Mo Robinson je stále ve vazbě. Do Anglie se měl kamion dostat z Belgie přes řeku Temži. Poté si ho Robinson i s návěsem vyzvedl východně od Londýna. Podle jeho kamaráda omdlel, jakmile spatřil těla.

 

Připomeňte si reportáž o nálezu těl v kamionu:

TN.cz