Dvě nehody kamionů

Kamion při nehodě pokácel stromy, druhý naboural do domu

Nehoda kamionu na Blanensku
Zdroj: pozary.cz
Téma:

Profesionální hasiči z Náchoda v úterý brzy ráno zasahovali v Žabokrkách u vážné nehody kamionu. Nákladní auto při ní vyjelo ze silnice, kde přerazilo několik stromů. Na Blanensku pak před polednem kamion naboural do rodinného domu.

"Kamion nakonec zůstal stát v blízkosti železniční trati. Řidič vozu nebyl v kabině auta zaklíněn, jednotka jej nemusela vyprošťovat. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a následně jej předali do péče záchranářů," uvedla v úterý ráno mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Hasiči také zajistili poškozený kamion proti požáru a zjišťovali, jestli z něj nevytéká olej nebo palivo.

 

 

"Hasiči poté ještě museli pomocí motorové pily rozřezat poškozené stromy, které zasahovaly do profilu železniční tratě, a zároveň pomohli s vyproštěním kamionu," doplnila mluvčí hasičů.

 

A děsivě vypadající nehoda kamionu se stala před polednem na Blanensku. V Lažánkách narazil kamion do rodinného domu, i když se hasiči nejprve báli, že jsou uvnitř lidé, naštěstí byl dům prázdný.

 

GALERIE: Kamion na Blanensku naboural rodinný dům

1
/
3
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Nehoda kamionu na Blanensku

 

"Zdravotníci tak ošetřili pouze jednoho pacienta, řidiče kamionu, který byl při vědomí," uvedli jihomoravští hasiči. "Zafixovali jej za pomoci krčního límce a vakuové matrace, zaléčili jej a se zraněními lehčího charakteru muže převezli po zemi do boskovické nemocnice."

pez TN.cz