zbytečný výjezd

"Kamion vjel do lidí!" Záchranáři měli obří poplach kvůli "zlému snu"

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na začátek druhého květnového víkendu jen tak nezapomenou středočeští záchranáři. Na linku někdo oznámil, že na Benešovsku vjel řidič kamionu do lidí, mělo tam být několik zraněných. Kromě sanitek byl v pohotovosti i vrtulník. Když ale záchranáři přijeli na místo, po nehodě ani stopy.

V sobotu dopoledne někdo nahlásil na tísňovou linku středočeských záchranářů, že u Miličína na Benešovsku došlo k dopravní nehodě, při které vjel kamion do davu lidí. Svědek tvrdil, že řidič zranil dvě osoby. "Předpokládalo se ale, že zraněných bude víc," uvedla Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

 

"Na místo vyjely všechny složky IZS. Středočeská záchranka vyslala dvě pozemní posádky a vrtulník pražské letecké služby byl v pohotovosti," popisovali středočeští záchranáři.


Když ale přijeli na místo, kde mělo k obrovskému neštěstí dojít, nebylo nikde nic. "Žádná dopravní nehoda, žádní zranění, jen zmatení záchranáři na naprosto marném výjezdu," popisovali zdravotníci.

 


Následně se snažili sehnat svědka, který se na tísňovou linku ozval a nehodu nahlásil. "Byl opakovaně kontaktován, až hovor přijal," pokračují záchranáři. "Operátorovi oznámil, že měl jen zlý sen," dodali.

 

Na sociálních sítích se objevují názory, že by měl dotyčný veškeré náklady spojené s výjezdem záchranných složek uhradit. Záchranná služba uvedla, že případ předala policii.

Anketa

Měl by svědek, který událost nahlásil, zaplatit náklady za zbytečný výjezd?

Hlasovalo 3038 lidí.

mj TN.cz