Nehoda v Uhhříněvsi

Kamion vjel před vlak plný lidí, řidič má jít do vězení a platit miliony!

U soudu stanul řidič kamionu, který stojí za nehodou na přejezdu v Uhříněvsi
Zdroj: TV Nova
Jan Mareš
Jan Mareš
12.3. 2020 12:32
Téma:

Obvodní soud pro Prahu 10 poslal na čtyři roky do vězení srbského řidiče kamionu, který loni v září zůstal stát na železničním přejezdu v Uhříněvsi na okraji Prahy. Do návěsu poté narazil vlak, ve kterém sedělo přes dvě stě lidí.

Osmašedesátiletého Uroše Andeloviče soudkyně uznala vinným z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a za to si má odsedět čtyři roky za mřížemi. Navrch mu soud dal pětiletý zákaz řízení a uhradit má také škodu bezmála šest milionů korun.

 

Rozsudek zatím není pravomocný, odvolal se řidič i státní zástupce. Šoférovi původně hrozil až osmiletý trest. Státní zástupce navrhoval zhruba polovinu sazby. Ve čtvrtek byl vyslechnutý také poslední svědek, který potvrdil, že výstražné zařízení a závory na přejezdu fungovaly v době nehody správně.


K nehodě došlo loni 6. září na železničním přejezdu v Uhříněvsi. Tam celou nehodu zachytil svědek. Na videu je vidět jak kamion vjel na přejezd a záhy se zavřely závory. Řidič kamionu se ale zjevně nesnažil z kolejí nijak dostat a stál tam několik minut, dokud do kamionu nevrazil vlak.

 

 

Osm lidí se lehce zranilo. Andelovič při jednáních tvrdil, že nemohl zareagovat, protože na přejezdu ztratil vědomí. To ale řada svědků vyvrátila. Navíc tvrdil, že se obával poškodit závory, protože v Srbsku jsou za to vysoké pokuty. Tachograf pak ukázal, že se řidič během jízdy v České republice dopustil třiadvaceti přestupků a nedodržoval přestávky. Škoda se nakonec vyšplhala na šedesát tři milionů korun.

 

Podívejte se na záběry z kamery auta stojícího u přejezdu:

pez TN.cz