"Expert" za volantem

Kamioňák vjel, kam neměl, prorazil nádrž a zničil asfalt za miliony

Nákladní vůz vjel do zákazu
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Několikamilionovou škodu způsobil řidič kamionu, který nejprve ignoroval zákaz vjezdu, poté si prorazil nádrž a nakonec naftou pokropil několik kilometrů silnice.

Vše začalo ve středu na Červenohorském sedle na Šumpersku, kde řidič kamionu ignoroval, že je část sedla uzavřená kvůli opravám.

 

"Muž přijel až do míst, kde probíhala pokládka nového asfaltu. V těchto místech se začal otáčet. Při otáčení narazil do svodidel a válce, kterému poškodil dveře a rám. Na nákladním vozidle byla při střetu poškozena kabina, návěs a palivová nádrž, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta," popsala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

GALERIE: Nákladní vůz vjel do zákazu

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Nákladní vůz vjel do zákazu - 1


Řidič si ovšem buď díry v nádrži nevšimnul nebo ji schválně ignoroval a odjel pryč směrem na Jeseník, zatímco z nádrže crčela nafta. Policisté ho zastavili až o několik kilometrů dál v obci Bělá pod Pradědem.

 

 

"Protože při úniku nafty došlo ke znehodnocení čerstvě položeného asfaltového povrchu, je v tuto chvíli způsobená škoda vyčíslena na přibližně šest milionů korun," dodala Neubauerová.

pez TN.cz