hrdinský čin

Kamioňák zachránil z hořících aut 3 lidi! Polsko se mu za to odměnilo

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 7.11. 2019 10:48
Téma:

Osmačtyřicetiletý Ukrajinec Andrij Sirovackyj se stal svědkem hromadné nehody v Polsku, při které zemřelo šest lidí. Pokud by se nezachoval jako hrdina, obětí by bylo zřejmě více. Za záchranu životů a riskování toho vlastního se mu Polsko odměnilo – získal polské občanství.

Občanství muži udělil vojvoda Wladyslaw Dajczak, který zastupoval prezidenta. V dojemném proslovu prohlásil, že lidské životy zachránil díky výjimečnému, nezištnému a ušlechtilému chování člověka, který dokázal, že lidský život je pro něj tou nejvyšší hodnotou."

 

Tragická nehoda se stala na polské dálnici nedaleko města Štětín 9. června. Havarovalo tam šest osobních automobilů a jeden kamion. Některá auta začala hořet - požár a hustý černý kouř však muže neodradil, aby začal zachraňovat zraněné z hořících aut.

 


Statečný muž vytáhl ze dvou hořících aut postupně tři lidi, z toho jedno dítě. Médiím poté popsal, že lituje jediné věci – že nedokázal zachránit více lidí. Šest lidí bohužel požár nepřežilo a jejich těla se podařilo vyprostit až z uhašených aut.

 

Získat polské občanství bylo jeho přání. V době nehody na něj čekal už přes rok.

Související témata:
TN.cz