Kladno

Kancelář za statisíce. Primátor Kladna čelí kritice za drahou rekonstrukci

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
14.2. 2021 23:04
Téma:

Na kladenského primátora Milana Volfa se snáší kritika kvůli rekonstrukci jeho kanceláře v budově radnice. Nechal ji totiž vybavit nábytkem za více než 600 tisíc korun, což je podle některých opozičních zastupitelů přemrštěná cena. Podle primátora byla rekonstrukce nutná a za kritikou vidí jen snahu bývalého vedení města o očerňování.

Nová kancelář kladenského primátora obsahuje jednací stůl, manažerská křesla a několik doplňků. Dohromady i s daní stála 660 tisíc korun. "Mně přijde že to je adekvátní, protože to je vyrobený velice kvalitně. No a je to tak, aby to tady sloužilo delší dobu," uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

 

Budova kladenské radnice podle současného vedení města opravy nutně potřebuje. Před pár dny dokonce upadla velká ručička z věžních hodin. "Tohle není jen kancelář primátora, to je i zasedací místnost. A ta výměna nábytku se tu dělala po 40 letech," hájí se Volf.

 

 

Volfovi odpůrci jsou aktivní na sociálních sítích. "No, na tohle potřebujete vysoký inteligenční kvocient, abyste tohle dal dohromady," píše jeden z kritiků.

 

Primátor vidí za kritikou mstu bývalého vedení města v čele s Danem Jiránkem (ODS). S ním se posledních dvacet let střídá ve funkci, často za dramatických okolností.

 

Nechybělo zatýkání, soudy, čistky v městských firmách, skandál s údajně pozitivním drogovým testem radního. Naposledy se Volf dostal k moci loni na podzim po nečekaném odvolání Jiránka zastupitelstvem

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jh TN.cz