Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

má miliony

Kancléř prezidenta Mynář přiznal svůj majetek. Bránil se tomu 5 let

Těsně před koncem funkčního období prezidenta Miloše Zemana přiznal jeho kancléř Vratislav Mynář svůj majetek. Zákonné povinnosti se vedoucí prezidentovy kanceláře vyhýbal téměř pět let. Webu iDnes.cz teď přiznal miliony korun na účtě i vlastnictví více než stovky pozemků.

Vedoucí prezidentovy kanceláře Vratislav Mynář není rozhodně žádný chudák. Podle majetkového přiznání má na účtě 13,5 milionu korun. Vlastní akcie dvou průmyslových firem. 60 milionů rozpůjčoval vlastním firmám.

 

Kancléř vlastní i několik nemovitostí. V jeho majetku je čtyřpatrový dům nedaleko Pražského hradu nebo tato čtrnáctipokojová vila v Pražských Strašnicích, kterou rekonstruuje - koupil ji za 5,5 milionu korun.

 

Nízká cena vily budila rozruch. Mynáře se zastal Miloš Zeman, podle kterého byla cena vzhledem k nákladné opravě v pořádku. Domy vlastní Mynář i v Brně.

 

Tím ovšem výčet jeho majetku nekončí. V jeho vlastnictví je i 125 pozemků, které jsou převážně v Osvětimanech na Zlínsku. Ty tvoří základ jeho lyžařského areálu ke kterému patří i restaurace a penzion.

 

 

"Finance pochází z prodeje úspěšné firmy z oblasti hospodaření s odpady, kterou jsme se společníky prodali nadnárodní firmě. Bylo to dávno před tím, než jsem nastoupil na Pražský hrad," uvedl Mynář.

 

První, ovšem neúplné majetkové přiznání podal Mynář před dvěma lety. Jenže přiznání bylo jen za rok 2013. K úplnému soupisu majetku donutil Mynáře až soud, který loni rozhodl, že se povinnost zveřejňovat majetek se vztahuje i na kancléře.

 

Kromě oddalování majetkového přiznání čelí Mynář kritice i za bezpečnostní prověrku, kterou dodnes nemá.

kik, Jaroslav Brousil TN.cz