Herlind Kasnerová

Kancléřka Merkelová smutní. Ve věku 90 let zemřela její maminka

Angela Merkelová - 7
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Smutná zpráva zasáhla německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ve věku devadesát let zemřela její matka Herlind Kasnerová. Podle bulvárního deníku Bild to potvrdil mluvčí německé vlády Steffen Seibert.

Kesnerová zemřela údajně už na začátku tohoto měsíce. O jejím úmrtí nejdříve informoval německý magazín SuperIllu. Narodila se v polském Gdaňsku. V roce 1954 se v Hamburku seznámila se svým budoucím manželem Horstem Kasnerem. Hned nato se jim narodila první dcera Angela.

 

Pár týdnů po jejím narození se přestěhovali do vesničky Quitzow. O tři roky později rodina přesídlila do Templinu na severu spolkové země Braniborsko. Tam se má konat i pohřeb, který se uskuteční pouze v rodinném kruhu.

 

 

Kancléřka Merkelová na sobě však nedává nic znát. Ve středu se například účastní mimořádného summitu Evropské unie k brexitu. Ke své matce ale údajně měla velice blízký vztah. "Prosíme o respektování soukromí spolkové kancléřky a její rodiny," požádal podle deníku Bild mluvčí vlády.

 

 

Herlind Kasnerová doprovázela Merkelovou ještě v únoru tohoto roku na slavnostní akci ve městě Templin. Tam bylo kancléřce uděleno čestné občanství.

pan TN.cz