Boj o Hrad

Topolánek představil kampaň: "Je čas na změnu, musíme bojovat!"

Mirek Topolánek - 10
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Mirek Topolánek představil podobu a myšlenky své volební kampaně
Téma:

Prezidentští kandidáti vstupují postupně do takzvané horké fáze svých kampaní. Mirek Topolánek podobu své kandidatury představuje právě teď. Přímý přenos sledujte na TN.cz.

Bývalý premiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek začal svou tiskovou konferenci krátkým videem. Na záběrech prochází Bruselem - od Evropského parlamentu až po Molenbeek, kde se rozhovoří na téma migrace a radikalizace společnosti.

 

K řečnickému pultíku pak Topolánek zavolal svou manželku Lucii Talmanovou, která je prý důležitou součástí jeho kampaně, i když se na ní nepodílí přímo. "Lucie má důležitý úkol starat se o syna, a tak bude případně první mámou, ne první dámou," poznamenal Topolánek.

 

Za bývalým premiérem jsou na modře natřené zdi napsaná hesla "Evropa musí chránit svoje hranice", "Rozumem, srdcem, úsměvem" a "Za svobodu se musí bojovat!"

 

Topolánek představil především zahraniční politiku, kterou by chtěl jako prezident prosazovat. "Pomalu a nepozorovaně se přesouváme ze západu na východ, a to by lidé v této zemi neměli připustit," prohlásil.

 

 

"Je tu třeba udělat změny, vrátit náš na cestu, kterou jsme nastoupili po listopadu 1989. Nepotřebujeme nějakého panáka, kladače věnců, ale silnou osobnost. A nikdo nemá více politických zkušeností než já," pokračoval Topolánek.

 

Ve funkčním období se chce zaměřit na lepší spolupráci s Evropskou unií. "Náš národní zájem je zůstat v EU. Už kvůli tomu, že neexistuje žádná alternativa," doplnil prezidentský kandidát. Zároveň ale dodal, že odmítá migrační kvóty i euro.

 

Topolánek popsal také podobu chystané kampaně. Voliče chce oslovovat osobně, setkávat se s nimi v krajích. Zároveň si prý ale uvědomuje důležitost sociálních sítí, na kterých chce být také aktivní.

 

 

Už dopoledne představil poslední fázi své kampaně diplomat a expert na zahraniční politiku Pavel Fischer. Chce do kampaně investovat mezi 10 a 15 miliony korun. S heslem "Vím jak na to" chce prý oslovovat voliče přímo, ale také řekl, že ho teď čeká řada politických debat a vystoupení s dalšími osmi kandidáty na Hrad.

 

Bývalý velvyslanec ve Francii a Monaku se do boje o Hrad přihlásil jako jeden z posledních a o křeslo prezidenta se může ucházet díky tomu, že sehnal deset podpisů senátorů.

 

Tady by ale mohl vzniknout problém, protože Nejvyšší správní soud se už zabývá stížností na skutečnost, že někteří zákonodárci dali podpis na nominaci více kandidátům. Teoreticky tak těmto kandidátům hrozí, že nominace nebudou uznány.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz