Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Plexis

Kapela chystá koncerty pro Olgu, která zemřela při nehodě!

Legendární punková kapela Plexis, jejíž členové měli na Štědrý den vážnou autonehodu, chce dál koncertovat. Při nehodě zemřela jejich kamarádka, a právě pro její rodinu chtějí uspořádat benefiční koncerty. Nejdříve se ale musí hudebníci zotavit z těžkých zranění.

Leží na jednotce intenzivní péče, má zlomenou lopatku, ruku, poranění na hlavě a je už po několika operacích. Takhle si Petr Hošek, frontman punkové legendy Plexis, Vánoce nepředstavoval ani v nejhorších snech.

 

Kapela se vracela z koncertu v Třebíči. Na dálnici D1 jejich dodávka bourala. Čtyři hudebníci skončili v nemocnici. Jejich kamarádka Olga, která s nimi ve vozidle také cestovala, havárii bohužel nepřežila. Podle všeho nebyla připoutaná.

 

Havárie se stala na 91.kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, dodávka s hudebníky tu narazila v rychlém pruhu do sraženého divočáka.

 

Ten vůz nasměroval do dopravní značky. Tento úsek D1 ještě není zmodernizován a tak tu podél dálnice zatím nejsou ochranné ploty, které by zvěři zabránily vběhnout na vozovku. Okolnosti havárie vyšetřují policisté. Řidič dodávky nebyl pod vlivem alkoholu.


 

Kapela chce v koncertování za nějaký čas pokračovat. "Plexis nekončí , až se dáme za nějaký ten měsíc dohromady, tak ještě nějaký koncert dáme," dušuje se frontman Hošek. Přitom neví, jestli bude po nehodě ještě někdy hrát na baskytaru.

 

Každopádně první koncerty Plexis chtějí podle svých slov věnovat právě zemřelé kamarádce.

pez, David Pik TN.cz