Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VELKÝ NÁVRAT

Kapela Lucie se vrací: Superhit Medvídek v novém kabátě! VIDEO

David Koller a Robert Kodym na koncertě

Lucie, jedna z nejpopulárnějších českých kapel posledních let, zveřejnila po dlouhých dvanácti letech nový videoklip. Nového zpracování se dočkal hit Medvídek. Kapela nový klip natočila v karlínském hudebním divadle. Láká jím na své turné k 30. narozeninám kapely.

V klipu samozřejmě nechybí kvarteto Robert Kodym, P.B.CH., David Koller a Michal Dvořák, tedy kapela Lucie v plné síle. Hlavní roli medvídka si v klipu zahrál populární herec Petr Čtvrtníček. Že hraje medvídka právě on, zjistí diváci až na samém konci šestiminutového klipu, když se odmaskuje.

 

"Lucka má třicátiny, tak člověk musí vydržet trošku toho medvědího nepohodlí," vysvětluje Čtvrtníček. Klip totiž vznikl právě u příležitosti 30. narozenin populární kapely, která vznikla v roce 1986. Své narozeniny také oslaví čtyřmi koncerty. Narozeninové turné odstartuje 16. června v Plzni. Následovat budou koncerty v Bratislavě (22. 6.), v Brně (24. 6.) a v Praze (1. 7.).

 

 

Není náhodou, že si členové kapely Lucie vybrali pro místo natáčení zrovna Hudební divadlo Karlín. Web Musicserver.cz upozorňuje, že právě v karlínském hudebním divadle se hraje muzikál Lucie - větší než malé množství lásky, který příští rok na jaře čeká derniéra.

 

Kapela Lucie vznikla v roce 1986. Prorazit se jí podařilo v roce 1990 díky stejnojmenné desce, za kterou obdržela Zlatou desku. Na začátku 90. let se členové kapely krátce rozešli, ale v roce 1993 se znovu dali dohromady a začala nejúspěšnější éra Lucie, ve které Lucie v letech 1999 až 2002 získala čtyři zlaté slavíky v řadě. V roce 2004 se členové kapely rozhodli dát si přestávku. Tu ukončili v prosinci 2012.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kapela Lucie v krizi? David Koller prozradil, která píseň ho už "se*e"

KODYM promluvil: Skupinu LUCIE zničily TVRDÉ DROGY!

Moderátorka TV Nova Emma Smetana exkluzivně pro TN.cz: Jsem Lucie!

vbo TN.cz