Důležitá změna

Pravidla izolace i karantény se od září změní, oznámil ministr Vojtěch

Adam Vojtěch
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 24. 8. 2020
Téma:

To, o čem experti delší dobu debatovali, se stává skutečností. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí oznámil, že od 1. září se mění pravidla pro karanténu i izolaci v souvislosti s koronavirem.

Nově se její minimální délka zkrátí ze dvou týdnů na deset dní. O změně experti diskutovali delší dobu, epidemiolog Roman Prymula například před několika dny řekl, že zkrácení limitu o čtyři dny nevidí jako problém.

 

Jde tak o další významnou změnu v opatřeních spojených s pandemií koronaviru, kterou úřady zavádějí spolu se začátkem nového školního roku.

 

 

Od 1. září se totiž v omezené míře vrací také povinnost nosit na veřejnosti roušky. Zakrytý obličej bude znovu nutný ve veřejné dopravě (nejen té městské), také na úřadech nebo v nemocnicích.

 

Původně Vojtěch oznámil návrat roušek mimo jiné i do škol nebo obchodů, v polovině minulého týdne se ovšem pravidla zmírnila poté, co si ministra a jeho tým pozval "na kobereček" premiér Andrej Babiš (ANO). Novinky totiž označil za chaotické a problém měl i s dlouhým seznamem výjimek.

 

Vláda uvažuje, že by senioři dostali takzvané rouškovné:

 

TN.cz