Země v ohrožení

Italové se děsí nejhoršího. Karanténa totiž zatím vůbec nepomáhá

Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 19. 3. 2020
Téma:

Itálie se ocitla ve čtvrtém týdnu nejhorší krize od druhé světové války. Nevypadá to ale, že by se cokoli zlepšovalo. A to i přes to, že vláda přijala více než před týdnem velmi striktní opatření.

Přes 60 milionů Italů žije za přísných podmínek. Obchody, které zůstaly otevřeny, zavírají brzy. Policie hlídkuje v ulicích měst a posílá domů každého, kdo nemá ten správný důvod být venku.

 

Počet nakažených koronavirem ale nadále stoupá, v průměru o 3 500 nových případů každý den. Počet mrtvých ke čtvrtku 19. března dosáhl čísla 2 978.

 

 

Největší koncentrace nákazy je v severní Itálii. Nemocnice nemají místa pro pacienty, nakažení jsou i lékaři. Ti nemají dostatek ochranných pomůcek.

 

Všichni zároveň doufají, že současná opatření budou fungovat. Nicméně odborníci zůstávají ve svých soudech opatrní. Zatím totiž nedochází k žádné výrazné změně. Stále totiž zůstává 2 000 lidí na intenzivních jednotkách.

 

 

Dr. Giorgio Palù, ředitel Evropské a Italské společnosti pro virologii, řekl pro CNN, že doufá, že už brzy uvidí první známky změny od chvíle, kdy je celý národ v karanténě. "Včera jsme očekávali, že se něco po téměř deseti dnech změní, ale stále se to navyšuje. Takže si nemyslím, že můžeme dnes dělat nějaké předpovědi."

 

Věří, že není ale jiná možnost, než aby každý akceptoval karanténu. "Musíme se spoléhat na odborníky," dodává. Jediným řešením je minimalizování pobytu na veřejnosti a izolace.

 

 

I další odborníci vidí v karanténě jedinou možnost. "Čína nám ukázala, že je nutné udělat drastická opatření," řekl dr. Alessandro Grimaldi z nemocince Sv. Salvátora. Proto i on doufá, že současná opatření budou fungovat.

Související témata:
TN.cz