smazané kříže

Kardinál odsoudil odstranění křížů v reklamních letácích Lidlu

Dominik Duka kritizuje Lidl
Zdroj: TN.cz
Téma:

Smazané kříže u řeckých kostelů na reklamním letáku řetězce Lidl naštvaly i kardinála Dominka Duku. Zakrátko může dojít k odstraňovaání křížů a kostelů skutečných, napsal v otevřeném dopise řeckému velvyslanci, kde vyjádřil jeho zemi podporu.

Kardinála pohoršil leták obchodního řetězce, který nabízel speciality z řecké kuchyně. Na výrobcích jsou vyobrazeny známé modré kupole kostelů z ostrova Santorini, kterým ale grafik z vrcholu umazal typické kříže.

 

„Považuji něco podobného za bezprecedentní a nekulturní akt. Přestože se představitelé řetězce po vyjádření odporu tisíců lidí v celé Evropě omluvili, nezbavím se hořké chuti, v jakém světě žijeme,“ napsal Duka v dopise řeckému velvyslanci Efthymiosovi Efthymiadovi.

 

Smazání křížů označil za nekulturní a barbarský čin. „Zatím jde jen o falšování fotografií, ale jsou zde obavy, že zakrátko může dojít k odstraňování skutečných křížů i z kostelů,“ uvedl dále kardinál.

 

Na skandál s odstraňováním křížů reagoval i ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL): "Spotřebitelé by měli zvážit bojkot," napsal na facebooku.

 

Na „zmizení“ křížů z kupolí řeckých kostelů upozornil portál RTL. Letáky společnost použila v několika mutacích po celé Evropě. Zástupkyně české pobočky společnosti Lidl Zuzana Holá reagovala omluvou.

 

 

 

"Design obalu nebyl navržen v České republice, ale byl vytvořen mezinárodním týmem. Součástí naší obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality. Do budoucna aktuální zkušenost při tvorbě dalších návrhů obalů budeme brát v potaz," dodala mluvčí společnosti

 


 

TN.cz