Pátrání odvoláno

Muž odešel z hospody a zmizel. Za dva týdny ho našli mrtvého

Pátrání po osobě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha, Eva Pavelková
Publikováno 26. 10. 2019
Téma:

Jihočeští policisté dva týdny pátrali po 59letém muži z Vimperka. Do zaměstnání nedorazil a nikomu ze známých se neozval. Přátelé se o něj báli a policisté prosili o pomoc i veřejnost. Muže sice nakonec našli, ale bez známek života. Utonul ve Volyňce.

Muž z Vimperka byl podle policie naposledy viděn 27. září, kdy měl kolem druhé ráno odejít z Alfa Baru. V té době měl být podle policie pod vlivem alkoholu. Od té doby o sobe nedal vědět a nedorazil ani do práce.

 

 

Redakci TN.cz se ozvala žena, která má být kamarádkou pohřešovaného. V den zmizení ho prý viděla v hospodě, pak se ale po něm měla slehnout zem. "Máme o něho strach a doufáme, že někdo třeba něco viděl," napsala paní Klára.

 

Policisté po muži intenzivně pátrali, o pomoc požádali i média a veřejnost. O dva týdny později vytáhli z řeky Volyňky bezvládné tělo. Na první pohled ale nebylo jasné, zda jde o hledaného muže, proto nařídili lékařské testy.

 

 

"Výsledky genetického zkoumání z odboru kriminalistiky potvrdily, že utonulým mužem, nalezeným dne 14.10. 2019 v řece Volyňce, je skutečně tento pohřešovaný muž," uvedla v sobotu 26. října policejní mluvčí Martina Joklová.

TN.cz