rio de janeiro

Karneval v Riu už je za dveřmi! Místo tanečnic se zatím v ulicích vrtí psi

Šimon Felenda
Šimon Felenda
Publikováno 17. 2. 2020
Téma:

Blíží se start karnevalu v Riu, a tak se ulice tohoto brazilského města začínají plnit lidmi z celého světa. Ulicemi týden před samotným karnevalem korzovaly nikoli spoře oděné dámy, ale pejskové se svými páníčky.

Obrovské alegorické vozy, ohromující kostýmy, tanečnice a tanečníci, kteří se vlní do rytmu samby. Největší karneval na světě, který odstartuje v pátek, si nechtějí nechat ujít lidé ze všech koutů planety.  Týden před hlavní přehlídkou se uskutečnila speciální varianta průvodu. Místo lidí se v kostýmech v ulicích objevili zvířecí mazlíčci.

 

"Nejvíce se mi na průvodu líbí možnost pro zvířata i pro lidi se vzájemně seznámit. Každý rok přijdeme v novém kostýmu. Oblékli jsme psa jako Wonder Woman nebo Bat Girl," uvedla jedna z účastnic Lucia.

 

Kromě psů už se ulicemi města vlní i ženy v barevných kostýmech. Často podstupují tréninky samby několik měsíců před samotným karnevalem. Ty nejlepší z nich se zúčastní hlavního průvodu.

 

 

 

Karneval minulý rok ohromil téměř šest milionů návštěvníků. A letos to podle odhadů bude ještě o milion víc. Nejdůležitější část karnevalu - slavnostní průvod - na brazilské promenádě Sambodrome sledovalo loni z tribun zhruba sedmdesát tisíc návštěvníků.

 

První zmínky o brazilském karnevalu sahají až do roku 1723, samotné počátky akce se ale podle historiků datují ještě hlouběji do minulosti. Karneval v Riu de Janeiru se v roce 2004 zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako největší karneval světa.

sei TN.cz