temná energie

Temné síly v bytě? Takhle se dají vymýtit, radí kartářka! VIDEO

Téma:

Služby kartářek a vědem bývají různé. Málokterá z nich ale nabízí také čištění domova od duchů a negativních energií. Romana Hanzalová ano. O tom, že má schopnost vidět a komunikovat s duchy, ví už dávno.

Ducha viděla Romana Hanzalová poprvé ve svých dvou letech: "Byl to duch naší zemřelé babičky," vypráví svoji první zkušenost s duchy kartářka. Později prý vídala duchy v jejich domě neustále. Podle Hanzalové se tato schopnost v dospělosti většinou vytrácí. Ona však vídá duchy dodnes, i když už znatelně méně, než v dětství. A tak jsme se s ní vypravili do jednoho ze starších domů v pražských Nuslích, aby nám proces čištění od duchů a zlých sil ukázala.

 

Síly a energie v domě nebo bytě zjišťuje Romana Hanzalová pomocí kyvadla. Podle jeho pohybu pozná, kde jaké energie jsou. Celý obytný prostor důkladně projde a zvláštní pozornost věnuje rohům místností, ale i zákoutím, která tvoří například nábytek. Tam se temné síly rády srocují.

 

 

Samotné čištění pak probíhá pomocí vykuřovadla: "Mám různé druhy vykuřovadel. Podle toho, jak těžké energie tam jsou, tak použiji to konkrétní vykuřovadlo a vykouřím jím celý prostor," popisuje zkušená kartářka a vědma. Nakonec ještě ochrání prostor pomocí reiki symbolů a zaříkadla.

 

Zpravidla platí, že čím starší je dům, tím je v něm více energií, případně i duchů. A někdy se najdou i velmi zajímavé případy: "Čistila jsem třeba byt, kde se oběsil člověk. Stěhovali se tam mladí manželé a chtěli vyčistit ten prostor, aby to měli pro svůj nový život a aby se jim tam dobře dařilo. Tak po mně chtěli, abych odtamtud odvedla tohoto člověka, respektive tu duši," uvádí příklad Hanzalová.

 

 

Podle Romany Hanzalové se do stěn domů a bytů ukládají příběhy s místem spjaté. A jen málokteré obydlí je takzvaně čisté: "Ty energie jsou úplně ve všem. Ve všech předmětech, jsou v prostoru, ve věcech, ve stěnách, i v lidech samozřejmě," vysvětluje kartářka. Podle ní jsou to vlastně takoví němí svědkové všech hádek, nepříjemností, nemocí i smrti.

 

Ačkoliv některé případy nahánějí hrůzu, pro strach není v této profesi místo. Duchů se tak paní Hanzalová nebojí: "Strach mít nemůžete. Je potřeba mít pokoru a úctu k těm mrtvým bytostem," uzavírá své vyprávění duchařka a dodává, že při této práci se zkrátka bát nesmíte.

TN.cz/Jakub Deml