podvedla důchodce

Kartářka slíbila výhru ve Sportce, z muže v Hradci vytáhla obří sumu

Výklad karet
Zdroj: TV Nova
Téma:

Senior (92) z Hradce Králové chtěl zabezpečit svou rodinu a najal si proto kartářku, která mu slíbila hlavní výhru 95 milionů korun ve Sportce. Za „výherní“ čísla platil kartářce téměř půl roku. Žena z něj dostala přes 760 tisíc korun! Teď jí hrozí až osm let vězení.

Královéhradečtí policisté vyšetřují opravdu těžko uvěřitelný příběh. Policii se přihlásil 92letý důvěřivý senior, který se podle svých slov stal obětí kartářky. Muž ženě pět měsíců (od ledna do května) platil s vidinou hlavní výhry ve Sportce, kterou mu kartářka slibovala. Postupně jí předal přes 760 tisíc korun.

 

"Senior překvapeným policistů jedním dechem dále řekl, že sám peníze nepotřeboval. Chtěl prý pomoci rodině a ostatním lidem," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

 

Zarážející je i samotný průběh čarování. "Kartářka podle výše předpokládané výhry obalovala karty bankovkami a čarovala výherní čísla, která měla být při následném slosování tažena,“ vysvětlila Burýšková. Podmínkou rituálu přitom prý bylo, že se provede o půlnoci.

 

 

Podle policie se prý jednou stalo, že muž neměl požadovanou finanční hotovost, proto u kartářky zaplatil zlatými náušnicemi v hodnotě tři tisíce korun. Jindy dal do zástavy své housle, za které mu vyplatili 80 tisíc korun, které také odevzdal kartářce.

 


"Protože žena poškozenému slibovala navrácení vkladu, sepsal s ní prý smlouvu o půjčce. Dohodli se, že pokud muž při slosování nevyhraje, přidá vždy další peníze k ostatním bankovkám, aby se zvýšila šance na další výhru,“
sdělila Burýšková.

 

 

Nikdy prý ale nevyhrál víc než 50 korun, proto se rozhodl "spolupráci“ ukončit a po ženě chtěl peníze zpět. Kartářka ale tvrdila, že peníze nemůže vrátit, protože shořely při rituálu. Třiapadesátiletou ženu tento týden policisté obvinili ze zločinu podvodu, za což jí hrozí až 8letý pobyt za mřížemi.

 

"Podezřelá není policistům neznámá. Již v minulosti se opakovaně dopouštěla podvodného jednání, za což byla i trestána. V době, kdy se dopouštěla výše uvedeného jednání, byla dokonce v podmínce za podvod,“ uvedla mluvčí. Žena prý byla dokonce podezřelá z ohrožování výchovy dítěte, protože 15letému synovi tolerovala a kryla jeho záškoláctví. "Chlapec tak od března do června 2016 zameškal celkem 195 vyučovacích hodin,“ zakončila Burýšková.
 

lud TN.cz