VĚZENÍ ZA ZÁŠKOLÁCTVÍ

Kluk zameškal stovky hodin, máma to neřešila. Teď jí hrozí roky ve vězení

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
12.1. 2021 10:33
Téma:

V pobyt za mřížemi se promění původně podmíněný trest, který soud uložil 29leté matce z Hranic na Moravě za to, že nedbala na školní docházku svého desetiletého syna. Sama by si měla vzít poučení ze tří pětek. Nejprve za to dostala pětiměsíční podmínku, teď jí hrozí pět let vězení a navíc – její syn chodí do 5. třídy základní školy.

Pět let vězení hrozí nepoučitelné ženě z Hranic, která opakovaně neposílala svého syna do školy. Žák 5. třídy od září ve škole často chyběl, žena nedbala ani na jeho distanční výuku. "Už vloni byla odsouzena za ohrožování výchovy dítěte k pětiměsíčnímu podmíněnému trestu odnětí svobody,“ uvedla Miluše Zajícová, mluvčí policie Olomouckého kraje.

 

Zjevně to ale nemělo ten správný efekt, protože školák od loňského září zase školu flákal. "Dítě velmi často chybělo mezi svými spolužáky v páté třídě a matka se neobtěžovala ho ani řádně omluvit, konstatovala policejní mluvčí. Upřesnila, že žák do začátku prosince zmeškal ve škole 206 vyučovacích hodin, z toho 166 má neomluvených.

 

 

"Protože původní trest vzala na lehkou váhu, stejně tak i zodpovědnost za vzdělávání syna, hrozí jí za opakované jednání až pětiletý trest odnětí svobody. Případ řešíme ve zkráceném přípravném řízení,“ upřesnila mluvčí Zajícová.
 

Podívejte se, jak záškolák Šmajda namísto chození do školy zkoušel  kapelou:

TN.cz