Co se stalo?

Káťa (10) se našla u staršího muže. Tvrdí, že ji vyhrál v kartách!

Unesená Káťa - 2
Zdroj: Odnoklassniki
Unesená Káťa

Dva dny pátrala policie na východě Ruska po teprve desetileté Ekaterině Bachurině. Když policisté dívku vypátrali, byla u čtyřicetiletého Sergeje Ponomareva. Strážci zákona jej podezřívají, že dívku unesl a zneužíval. Ten se brání, že ji na jejím otci Alexandrovi vyhrál v kartách!

Káťa měla být odtažena cestou do školy ve vesnici Volchaevka do červeného auta. Únos viděl jedenáctiletý chlapec. Svěřil se svému otci, který mu ale nevěřil. Chlapec ale vytrval, svěřil se učitelům a policie začala s velkou párací akcí, do které se zapojilo 500 lidí.

 

Po dvou dnech našli Káťu se čtyřicetiletým Sergejem Ponomarevem. První noc se s dívkou ubytoval v hotelu v sousední obci a tvrdil, že dívka je jeho dcera. Po vedlejších cestách se mu dařilo vyhýbat se policejním kontrolám. Vůz nechal u hřbitova v obci Široky. Káťu si odvedl do jednoho z domů ve vesnici.

 

"Majitel domu nás ujistil, že toho muže nikdy předtím neviděl, než jej požádal, jestli by mu neposkytl přístřeší. Muž za ním přišel, že on a jeho dcera jsou promrzlí a zeptal se, jestli by se mohli uvnitř trochu ohřát," řekl listu Siberian Times policejní náčelník Nikolaj Aksenov s tím, že výpověď muže musí policisté ještě prověřit.

 

GALERIE: Unesená Ekaterina Bachurina

1
/
5
Zdroj: Odnoklassniki
Unesená Káťa - 1

 

Mužova dcera ale jeho verzi potvrdila s tím, že Ponomarov přišel s malou Káťou, která byla úplně promrzlá. Dostala polévku a dceři majitele domu se svěřila, že byla unesena. Policisté vtrhli do domu, Káťu zachránili a Ponomarova zatkli.

 

Ten jim ale na policejní stanici řekl, že Káťu její otec prohrál v kartách. Dívčina matka Olga, která se s Kátiným otcem Alexandrem rozvedla, ale stále s ním udržuje přátelský vztah, se proti téhle verzi ohradila.

 

 

"Nevěřím, že by to mohl udělat," řekla Siberian Times Olga. "Ať je jakýkoliv, stále je to Kátin otec. Moc ji miluje. Často se vídají. Jakmile to ten člověk řekl, tak byl Alexandr zatčen."

 

Policisté nenašli v Kátině krvi žádné známky drog. Dívka je nyní hospitalizována v nemocnici v Chabadovsku, kde se o ní starají psychologové. Policisté se domnívají, že únosci pomáhala zatím neznámá žena.

 

Policisté prověřují dvě verze, proč mohl Ponomarev Káťu unést. Podle jedné jde o pedofila, který si z dívky chtěl udělat sexuální otrokyni. Podle druhé verze chtěl Ponomarev Káťu prodat na černém trhu na orgány.
 

vbo TN.cz